Nie od razu refraktometr PAL zbudowano

Nie od razu refraktometr PAL zbudowano

W pogoni za ergonomią

Opierając się na badaniach nad ergonomią, ATAGO nieustannie dąży do pogodzenia funkconalności i prostoty obsługi z zaawansowaną technoloigią. Japońskiemu producetowi  udało sie opracować kształt idealny, przewidując miejsce pod pionowy pionowy układ optyczny, który jest zrównoważony i łatwy do nakładania próbek. Rozwinięciem tej koncepcji stał się legendarny refraktometr PAL, którego „przyjazność dla użytkownika” została doceniona wiloma nagrodami, w tym nagrodą Good Design Awards. PAL zdobył również wiele innych nagród przemysłowych i technologicznych i nadal pojawia się w magazynach i programach telewizyjnych jako wzór bardzo udanej kontrukcji.

Asymetria

Wnętrze najmniejszego na świecie korpusu skrywa wiodące technologie. Krzywizny obudowy, panel sterowania, nisza pomiarowa tworzą harmonijną bryłę, która emanuje funkcjonalnym pięknem. Najważniejszą cechą jest jednak  doskonała ergonomia, którą osiagnieto redukując obsługę do zaledwie dwóch przycisków. Wyeliminowano wszystkie niepotrzebne dodatki. Kształt, przypominający ciało wytrenowanego boksera, pozwala uchwycić PAL jedną dłonią i używać tylko kciuka do kalibracji i pomiaru.

Nierównana łatwość obsługi zarówno lewą jak i prawą ręką

Projekt obudowy jest uniwersalny i pasuje do obu dłoni. Konstrukcja zapewnia elastyczność i umożliwia dostęp do wszystkich funkcji zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych, sprawiając, że uzytkownik będzie chciał korzystać z PALa każdego dnia. Urządzenie doskonale leży w dłoni. Podczas pracy mięśnie, stawy i kości uzyskują naturalną pozycję. Głównym założeniem konstrukcyjnym tego instrumentu była łatwość obsługi. Wykorzystując ergonomię jako punkt referencyjny dobrano optymalne gabaryty i kształt, zaś rezultatem jest piękny złoty podział bryły.